Czym powinny się charakteryzować się meble do obiektów komercyjnych?

Meble do obiektów komerycjnych

Dobór mebli do przestrzeni publicznych przebiega nieco inaczej niż wybór rozwiązań od przestrzeni mieszkalnych. Na czym polega różnica i na co trzeba zwrócić uwagę, kupując wyposażenie do hoteli, restauracji, meble do sal konferencyjnych i do innych tego typu obiektów?

Meble do obiektów komercyjnych a meble do mieszkania

Zasadniczą różnicą jest tutaj intensywność eksploatacji. Z wyposażenia domowego korzystamy tylko my, nasza rodzina oraz ewentualnie odwiedzający nas znajomi. Chociaż kupując wyposażenie do mieszkania, chętniej zwracamy się ku rozwiązaniom charakteryzującym się długowiecznością, zdajemy sobie sprawę, że mebel będzie użytkowany dość oszczędnie, jedynie przez wybrane osoby. W przypadku wyposażenia do obiektów komercyjnych jest inaczej. Przez obiekty komercyjne przewija się ogromna liczba ludzi. To z kolei zwiększa ryzyko zniszczeń, obić, odbarwień. Słabej jakości meble obiektowe bardzo szybko tracą swój pierwotny, atrakcyjny wygląd. Dla wielu lokali jest to niedopuszczalne, bo meble restauracyjne czy np. te do hoteli to jeden z elementów, które tworzą prestiż miejsca i bezpośrednio wpływają na to, jak odbierane jest ono przez gości. Właśnie dlatego meble do restauracji, do sanatorium, meble do ośrodków wypoczynkowych czy meble konferencyjne muszą charakteryzować się wzmocnioną odpornością. Jednym z materiałów, które z powodzeniem można wykorzystać w takich miejscach, jest drewno.

Meble komercyjne z drewna litego do obiektów gastronomicznych

Jednym z podstawowych rodzajów wyposażenia obiektów o charakterze gastronomicznym, są stoły. Te stworzone z drewna litego sprawdzają się w miejscach, przez które przewija się wiele osób, z kilku powodów:

  • Są odporne na ciepło i zimno

Gorące talerze czy szklanki wypełnione bardzo zimnymi napojami mogą zostawić ślady na słabym jakościowo tworzywie. Problem można zniwelować, stosując odpowiednie podkładki, ale nie da się weryfikować, czy wszyscy klienci rzeczywiście ich używają. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór surowca, który po prostu dobrze znosi takie różnice temperatur i zakup np. stołów z litego drewna.

  • Są łatwe w pielęgnacji

Blaty to nawierzchnie bardzo podatne na zabrudzenia, dlatego wybierając stoły do restauracji, trzeba zwrócić uwagę na to, czy powierzchnia nie będzie sprawiać problemu podczas czyszczenia. Dobrze zaimpregnowane drewno nie wchłonie nieprzyjemnych zapachów lub cząsteczek pożywienia lub napojów.

Meble komercyjne do apartamentów, pensjonatów i meble hotelowe

Wszystkie kwestie, o których wspomnieliśmy wyżej, pisząc o meblach restauracyjnych, są istotne przy wyborze wyposażenia do obiektów o charakterze noclegowym. To, co ma tutaj szczególne znaczenie to wygląd m.in. łóżek i szafek nocnych z litego drewna. Hotele, pensjonaty i apartamentowce przyciągają klientów swoją renomą, prestiżem oraz atrakcyjnymi wnętrzami. Klienci chcą odczuć, że otrzymują usługę kompleksowa - profesjonalną obsługę oraz dostęp do wyposażenia wysokiej jakości.

Meble z drewna litego charakteryzują się unikalnym wyglądem, bo sam surowiec, z którego są stworzone, jest unikalny i posiada różne rozmieszczenie sęków i słojów. Nawet jeśli w danym rozwiązaniu nie zostały wyeksponowane indywidualne cechy konkretnego kawałka surowca, drewno i tak zawsze kojarzy się z luksusem, dlatego przeważnie jest pierwszym wyborem prestiżowych obiektów, poszukujących sposobów na aranżację wnętrz.
 

 

Tekst został opracowany przez Internetica - firmę, specjalizującą się w nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu SEO.
Przedsiębiorstwo istnieje od 2007 roku i, oprócz pozycjonowania, prowadzi kampanie linków sponsorowanych, oferuje usługi związane z remarketingiem i kampanie e-mailingowe. Wzmacnia konkurencyjność swoich klientów, wdrażając profesjonalne strony i sklepy internetowe oraz realizując akcje w mediach społecznościowych. Internetica to zespół doświadczonych ekspertów, którzy wciąż zwiększają swoje umiejętności. W efekcie oferta jest cały czas udoskonalana, a odbiorcy usług mogą czerpać korzyści z jej innowacyjności oraz z wysokich standardów obsługi. Internetica obsługuje setki klientów, działających m.in. w branży DesiQ, firmy zajmującej się produkcją nowoczesnych mebli z litego drewna.