Designerskie i nowoczesne łóżka do każdej sypialni

Designerskie drewniane łóżko

 

Meble z litego drewna do sypialni

Jedną z najważniejszych kwestii, branych pod uwagę przy wyborze mebli, jest rodzaj materiału. Nowoczesne meble drewniane do sypialni to wariant, ku któremu skłania się wiele osób. Po pierwsze, prostota i elegancja drewnianych mebli nigdy nie wychodzi z mody. Wystarczy zdecydować się na proste formy, żeby mieć pewność, że mebel będzie prezentował się nowocześnie nie tylko za rok, ale też i za 10 lat. Po drugie, drewno sprawia, że pomieszczenie wypełnia ta charakterystyczna atmosfera spokoju, elegancji i harmonii. Designerskie łóżka do sypialni z drewna mają jednak jeszcze kilka zalet, do których można zaliczyć:

1. Wytrzymałość

To, na jakie parametry zwracamy uwagę podczas wyboru wyposażenia mieszkania, zależy od przeznaczenia danego produktu. W przypadku ozdób absolutnie nie mamy problemu z faktem, że są kruche i podatne na zniszczenia. Z meblami jest jednak inaczej - są potężne, a ich zakup często jest dużo bardziej kosztowny niż zakup dodatków mieszkaniowych. Dodatkowo meble bez przerwy są używane, co zwiększa szansę na ewentualne uszkodzenia, odbarwienia itp. Meble drewniane do sypialni charakteryzują się dużą wytrzymałością. Takie tworzywo jest twarde i trudno je uszkodzić - jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem można korzystać z takiego mebla przez wiele lat, bo upływ czasu nie sprawia, że wyrób zmieni swoje właściwości.

2. Ogromny potencjał aranżacyjny

Niektórzy lubią regularnie zmieniać wystrój mieszkania. Inni natomiast preferują raczej na tym polu niezmienność i, jeśli już, wolą niewielkie przemodelowanie wystroju.
Meble z litego drewna do sypialni w obydwu tych przypadkach będą wdzięcznym tłem do takich, mniejszych lub większych eksperymentów. Wybór produktu o minimalistycznym wyglądzie nigdy nie może być złą decyzją. Takie nowoczesne łóżko drewniane będzie świetnie komponowało się w sytuacji, w której zapragniemy stworzyć bardzo uporządkowaną, oszczędną w ozdobach przestrzeń. Jeśli jednak po jakimś czasie zamarzy się nam nieco większa aranżacyjna ekspresja, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wzbogacić pomieszczenie o dekoracyjne wyposażenie. Designerskie, nowoczesne łóżko sprawdzi się bowiem nie tylko w surowej przestrzeni loftowej; pasować będzie również do nietypowych dodatków, które nie mają nic wspólnego z minimalistycznym wystrojem. Taką "plastyczność" mebli doceni każdy, niezależnie od tego, jaką estetykę aranżacyjną preferuje.

Nowoczesne łóżka do sypialni drewniane - kwestie konstrukcji

Dobry producent łóżek z litego drewna daje swoim klientom możliwość dopasowania wymiarów łóżka. Jak można się domyślić, zakup mebli w firmie, która tak indywidualnie podchodzi do oczekiwań klientów, jest dużo wygodniejszy niż zakup gotowego produktu w dużym sklepie. Wielkość i konstrukcja łóżka powinna nie tylko idealnie odpowiadać osobom, które będą w nim spały. Oprócz tego mebel musi świetnie pasować do wymiarów przestrzeni. Stworzenie łóżka "pod konkretną osobę" to najprostszy sposób na spełnienie tych dwóch kryteriów.

Oczywiście, czasem spotkać się można z rozmiarami nietypowymi, ale najczęściej klienci decydują się na takie standardowe rozmiary łóżka z drewna litego, jak:

  • 180x200
  • 140x200
  • 120x200
  • 200x200
  • 160x200

Warto pamiętać, że wybierając niestandardowe wymiary łóżka, możemy napotkać problem ze znalezieniem odpowiedniego materaca.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas wyboru stelaża do łóżka, należy zwrócić uwagę na m.in. gęstość rozstawienia listewek oraz ich elastyczność. Niektóre osoby preferują łóżka ze stelażem regulowanym, posiadającym podnoszony zagłówek. Tego rozwiązania nie poleca się jednak, jeśli preferujemy materace sprężynowe. Profesjonalna firma, oferująca meble na wymiar, powinna być w stanie doradzić i poinformować o takich kwestiach konstrukcyjnych.

Wybór drewnianego nowoczesnego łóżka do sypialni powinien być świadomą decyzją. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie dokładniejszych informacji dotyczących danego rodzaju drewna. Dąb, olcha, czereśnia, orzech, jesion - każde tworzywo charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, które zaznaczają się nie tylko w kwestiach estetycznych.

Prostota i elegancja absolutnie nie muszą oznaczać monotonności. Najczęściej producenci łóżek drewnianych są w stanie zaoferować co najmniej kilka, dość odmiennych od siebie modeli. W Desiq klienci znajdą zarówno bardzo modernistyczne konstrukcje o nietypowym wyglądzie (np. łóżko drewniane Lebron), jak i też modele o bardziej klasycznym charakterze, wzbogaconym nutą modnej surowości ( np. model Mutombo).