Meble z litego drewna, czyli jakość widoczna na pierwszy rzut oka

Stylowe drewniane meble

Meble z litego drewna - jakość, którą da się poczuć

Przebywanie w otoczeniu takich wyrobów to zupełnie inny poziom komfortu niż otaczanie się jednakowymi, produkowanymi taśmowo elementami wystroju. Płynie on ze świadomości, że nowoczesna szafka nocna drewniana lub komoda z litego drewna została stworzona konkretnie z myślą o nas - o naszych oczekiwaniach dotyczących funkcjonalności mebla i jego wyglądu.

Precyzyjnie stworzony mebel to gwarancja bezawaryjnego funkcjonowania. Każdy, kto kiedykolwiek kupił tanie i słabej jakości rozwiązanie do mieszkania (ozdobę, wyposażenie, meble), zdaje sobie sprawę z tego, że w którymś momencie estetyka takiego przedmiotu zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. Przebarwienia, odpryski, inne uszkodzenia mechaniczne - z czasem słaba jakość mebla coraz częściej daje o sobie znać właśnie w ten sposób. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto inwestować w wyposażenie solidne, stworzone z materiałów wysokiej jakości. Do takich surowców od wieków zalicza się drewno.

Zalety nowoczesnych mebli dębowych

O zaletach drewna można pisać wiele. Jeśli wyposażamy mieszkanie w drewniane produkty, za najważniejsze sprawy najczęściej się uznaje takie kwestie jak:

1. Łatwa pielęgnacja

Robiąc zakupy do mieszkania, zawsze zwracamy uwagę na to, czy czyszczenie takiego wyposażenia nie będzie kłopotliwe. Dobrze zabezpieczone drewno prezentuje się pięknie przez długi czas. Trudno więc dziwić się, że niektóre sztuki mebli przekazywane są z pokolenia na pokolenie, będąc w jednej rodzinie nawet przez dziesięciolecia. Nowoczesne meble drewniane do sypialni i do innych pomieszczeń pokrywane są specjalnymi lakierami. Taka nawierzchnia świetnie znosi wpływ promieni słonecznych (nie odbarwia się). Żeby ją wyczyścić, nierzadko wystarczy po prostu wilgotna szmatka. Naturalny kolor drewna przepięknie wydobywa wykończenie olejem naturalnym. Drewno nabiera wtedy atrakcyjnej, soczystej barwy. To z kolei prowadzi nas do kolejnej zalety mebli drewnianych, a mianowicie, do wyjątkowego wyglądu.

2. Nieśmiertelne piękno

Meble z drewna dowodzą, że piękno może iść w parze z solidnością. Z takiego połączenia warto skorzystać właściwie w każdym pomieszczeniu. Meble drewniane do salonu wydobędą charakter tej reprezentacyjnej części mieszkania. Z kolei komody z litego drewna w pokoju dziecięcym lub w sypialni odświeżą wystrój przestrzeni, wprowadzając do niej naturalny akcent. Mówiąc o sypialni, nie da się nie wspomnień o tak podstawowym wyposażeniu, jak łóżko. Zazwyczaj do takiego zakupu podchodzimy poważnie i ze świadomością, że dany mebel będzie towarzyszył nam przez długi czas. Jeśli chcemy wprowadzić do sypialni jakąś zmianę, inwestujemy w nowe tekstylia, poduszki, dywany i ozdoby. Nowoczesne łóżko drewniane powinno być spójne z różnorodnymi aranżacjami. Taki harmonijny rezultat jest łatwo osiągnąć. Wystarczy, żeby podczas zakupów potężnym mebli, decydować się na rozwiązania eleganckie i proste. 
 

Takim wariantem jest np. łóżko drewniane Davis, wykonane z drewna dębowego, z tapicerowanym zagłówkiem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet drobniejsze meble mogą zagościć w naszych sypialniach na długo, jeśli postawimy na stylowe, proste modele. Do tej grupy rozwiązań da się  zaliczyć nowoczesne szafki nocne z drewna. Przykładem takiego mebla może być szafka nocna Caruso. Podobnie jak inne wyroby dostępne w Desiq, w zależności od preferencji klienta, może być wykonana z czereśni, dębu, olchy, jesionu i orzecha.

Czy meble drewniane mogą być designerskie? Oferta producenta łóżek z litego drewna

Drewno wielu osobom kojarzy się mocno z wystrojem rustykalnym i klasycznym. Meble z litego drewna do salonu, sypialni (m.in. nowoczesne szafki nocne drewniane i designerskie łóżka), dostępne w ofercie Desiq udowadniają, jak plastycznym materiałem, jest tak naturalny surowiec. Chociaż dobrze pamiętamy go z aranżacji mieszkań naszych babć, może też pięknie ozdabiać przestrzenie nowoczesne. Takie meble drewniane do salonu lub do sypialni harmonijnie współgrają z dodatkami szklanymi, metalowymi oraz tekstyliami o różnorodnej teksturze i kolorystyce. Korzystanie z oferty firmy, która zajmuje się sprzedażą i jednocześnie jest producentem mebli z litego drewna, daje ogromną swobodę klientowi. To on decyduje dokładnie, o wymiarach nowoczesnych łóżek do sypialni drewnianych oraz wpływa na to, jak prezentować się będzie finalny produkt.