Meble z litego drewna w industrialnym wnętrzu

Łóżko w przestrzeni industralnej

Styl industrialny nie wychodzi z mody i trudno znaleźć osobę, która chociaż o nim nie słyszała. W dzisiejszym artykule przyglądamy się początkom loftowych aranżacji. Doradzimy też, jak uzyskać industrialny efekt z pomocą stylowych mebli z litego drewna.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Początek stylu industrialnego datuje się na połowę XX wieku. Narodził się w latach 50. w Stanach Zjednoczonych. Problemy gospodarcze sprawiły, że stare fabryki i magazyny przearanżowano na przestrzenie mieszkalne. Chociaż upowszechnienie się stylu loftowego to w dużej mierze wynik ówczesnej recesji, dziś starają się go oddać m.in. właściciele luksusowych, prestiżowych lokalizacji.

Oryginalny charakter stylu loft w dużej mierze zaznaczał się w surowości pomieszczenia. Były to duże, bardzo przestronne przestrzenie. Przeważnie urządzane były strefowo, bo podział na kuchnię, salon i sypialnię był tam tylko umowny - pomieszczeń nie dzieliły ściany. Taka otwartość pozwalała wyeksponować to, co znamienne dla industrialnego wystroju: betonowe stropy, ceglane ściany i wysokie okna.

W takich aranżacjach bardzo oszczędnie podchodzi się do ozdób. Za dekoracje uznaje się sam materiał, z którego wykonane są minimalistyczne meble: stal i drewno. Obecnie mało który fan stylu loftowego rzeczywiście dysponuje dużą otwartą przestrzenią, zlokalizowaną w pofabrycznym budynku. Dzięki nowoczesnym drewnianym meblom do salonu, industrialnym meblom z litego drewna do jadalni czy minimalistycznym designerskim łóżkom do sypialni nawet właściciele małych mieszkań mogą urządzić loftowe wnętrze.

Meble z litego drewna w industrialnym wnętrzu

Nowoczesne meble drewniane do sypialni

Decydując się na industrialną sypialnię, warto zrezygnować z firan i zasłon oraz nagromadzenia tekstyliów w postaci poduszek, obrusów, dywanów i innych dekoracji. Wyeksponujmy natomiast piękno mebli wykonanych z naturalnego surowca. Jednym z najważniejszych mebli w tym pomieszczeniu będzie drewniane nowoczesne łóżko. Desiq, jako producent mebli z litego drewna, proponuje różnorodne warianty, które zachwycają designerskimi, uproszczonymi, eleganckimi kształtami. Takim industrialnym łóżkiem z litego drewna jest np. model Lebron, budzący skojarzenia z ogromną, wygiętą deską.

Jeśli zależy nam na tym, żeby sypialnia zyskała industrialny charakter, dobrze będzie zdecydować się na np. szafki nocne z litego drewna oraz inne drewniane meble do sypialni. Ciekawym wariantem są minimalistyczne komody z litego drewna. Nie tylko przepięknie ozdabiają pokój; dodatkowo są też dodatkowym miejsce do przechowywania, które jest bardzo pożądane w przestrzeni sypialnianej.

Meble z litego drewna do salonu

Tu również z powodzeniem można wykorzystać komodę z litego drewna. Takie puste blaty kuszą, aby wypełnić je różnorodnymi drobiazgami. Jeśli zależy nam na bezpośrednich nawiązaniach do industrialnej stylistyki, starajmy się oszczędnie podchodzić do kwestii ozdób ustawionych na komodzie. 

Właściciele salonów połączonych z kuchnią mogą wyposażyć takie wnętrze w loftowy stół z litego drewna. Chociaż modele industrialne charakteryzują się minimalistycznym wyglądem, wśród takich wyrobów można zauważyć dużą różnorodność. Aby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić ofertę stołów z litego drewna, proponowaną przez Desiq. Znajdziemy w niej bardzo uproszczone modele, wykonane w całości z drewna (np. stół drewniany Harden), jak i wyroby wyposażone w ozdobne stelaże, malowane proszkowo na czarno (np. model Ingram).

Warto pamiętać, że sam wybór odpowiedniego łóżka, szafki nocnej i innych mebli z litego drewna do sypialni, jadalni lub salonu, nie wystarczy, żeby wprowadzić do mieszkania industrialną magię. Takie rozwiązania można uznać za solidną bazę, na której możemy budować loftowy charakter, odpowiednio dobierając dodatki oraz inne elementy wyposażenia. Podczas całego procesu aranżowania, dobrze będzie wybrać sobie inspirujące nas fotografie i odtworzyć charakter takich wystrojów we własnym mieszkanie. Taka praktyka pozwoli nam łatwiej uniknąć zbyt dużej ilości ozdób i wprowadzania do pomieszczeń zbyt wielu dodatków.
 

 

Tekst został stworzony przez agencję marketingu internetowego Internetica, zajmującą się dostarczaniem nowoczesnych usług, zwiększających widoczności i ruch z internetu.
Przedsiębiorstwo istnieje od 2007 roku i, oprócz pozycjonowania, przeprowadza kampanie linków sponsorowanych, remarketing i kampanie e-mailingowe. Wzmacnia konkurencyjność swoich klientów, tworząc profesjonalne strony i sklepy internetowe oraz realizując akcje w mediach społecznościowych. Internetica to zespół doświadczonych specjalistów, którzy bez przerwy zwiększają swoje umiejętności. W efekcie oferta jest cały czas udoskonalana, a odbiorcy usług mogą czerpać korzyści z udanej współpracy z innowacyjną firmą, dbającą o wysoką jakość obsługi klienta. Internetica obsługuje setki klientów, działających m.in. w branży DesiQ, firmy zajmującej się produkcją nowoczesnych mebli z litego drewna.