Wybieramy łóżko z litego drewna do sypialni

Łóżko z litego drewna

Bez tego mebla trudno wyobrazić sobie mieszkanie. Mowa oczywiście o łóżku, podstawowym wyposażeniu każdej sypialni. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, czym charakteryzują się łóżka drewniane.

Jakie zalety ma łóżko z litego drewna?

  • Długowieczność

Solidność to cecha, która przytaczana jest zdecydowanie najczęściej, gdy mówi się o meblach z drewna. Takie wyroby bardzo dobrze znoszą upływ czasu. Trudno więc się dziwić, że duże, potężne meble, które kupuje się z myślą o dłuższej perspektywie czasowej, nierzadko wykonuje się właśnie z drewna litego. Mowa nie tylko o łóżkach, ale też o stołach czy komodach.

  • Różnorodność

Drewno to wdzięczny materiał, który można poddawać różnej obróbce. Z pomocą tego surowca da się osiągnąć efekt ciężkości, majestatyczności (dostrzec go można np. w ciężkich, klasycznych komodach), jak też i lekkości. To drugie wrażenie wywołuje m.in. łóżko z drewna litego Kuzma. Skonstruowane zostało tak, że materac zdaje się być ułożony na wielkiej płycie, zawieszonej w powietrzu. Mówiąc o różnorodności, warto wspomnieć też o wymiarach. Do popularnych rozwiązań można zaliczyć meble o wymiarach 120x200, 140x200 160x200, 180x200 oraz 200x200 cm. Osoby decydujące się na nowoczesne łóżka z litego drewna mają więc możliwość wyboru modelu, który doskonale będzie pasował do pokoju pod względem rozmiaru i stylu. Dodatkowo, klienci mogą wybierać z różnorodnych rodzajów drewna, takich jak: olcha, dąb, jesion, czereśnia, orzech.

  • Właściwości antystatyczne

Łóżko, w przeciwieństwie do takich dużych powierzchni drewnianych, jak stół czy komoda, nie jest tak bardzo narażone na zbieranie kurzu. W nowoczesnych modelach można spotkać się jednak z taką konstrukcją łóżka, która oprócz ramy, zakłada istnienie również drewnianych powierzchni, wysuwających się spod materaca. Tak jest np. w modelu Lebron, charakteryzującym się lekkim, designerskim wyglądem. Dzięki temu, że mebel wykonany jest z drewna, nie zbiera tak dużo kurzu, co sztuczne materiały. Właściwości antystatyczne naturalnego surowca docenią osoby uczulone na kurz oraz te, które po prostu lubią dbać o porządek.