Wybieramy materac bonelowy

Materac bonelowy

Materac bonelowy to rozwiązanie, które w polskich domach można znaleźć od wielu lat. Produkty tego typu są cały czas udoskonalane i w efekcie poszczególne ich cechy zachęcają do zakupu osoby, poszukujące sprawdzonej i wygodnej opcji. W czym dokładnie zaznacza się przewaga nowoczesnego materaca bonelowego nad standardowymi wariantami?

Materac bonelowy - podstawowe informacje

Materac bonelowy to szczególny rodzaj materaca sprężynowego. W takim produkcie zastosowano sprężyny, które z dwóch stron (z góry i z dołu) przytwierdzone do specjalnego drutu, co zapobiega przesuwaniu się sprężyn wewnątrz materaca. Nie spotkamy się więc tutaj z kieszeniami i niezależną pracą każdej ze sprężyn. Solidne wykonanie sprawia jednak, że współczesne materace bonelowe zapewniają pełen komfort podczas spania. W nowoczesnych wariantach konstrukcja jest na tyle zwarta, że nawet wieloletnie użytkowanie nie powoduje zmian umiejscowienia sprężyn lub ich nieprawidłowego odkształcenia.

Zalety materaca bonelowego   

  • Cena

Materace bonelowe przypadną do gustu osobom, które szukają solidnego, wygodnego rozwiązania za stosunkowo niską cenę.

  • Łatwa pielęgnacja

Tutaj wiele zależy od modelu. Te oferowane w Desiq zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby użytkownicy produktu bez problemu mogli zadbać o jego właściwą higienę. Udogodnieniem, które wspiera proces czyszczenia, jest wykorzystanie zamka rozdzielczego, co pozwala na sprawne zdjęcie i wypranie dolnej części pokrowca. W takich modelach jak np. Polaris Plus w budowie pokrowca uwzględniono dwa rodzaje tkanin, zastosowano zamek z trzech stron, a całość wyposażono w uchwyty, ułatwiające obracanie materaca.  

  • Różnorodne warianty rozmiarowe

Materac bonelowy to popularne rozwiązanie, dlatego bez trudu dopasujemy rozmiar, idealny do naszego łóżka. Standardowe wymiary materaca bonelowego to: 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz 200x200 cm.    

  • Dwie strony materaca

Nowoczesne materace bonelowe można obracać i w ten sposób dopasowywać ich działanie do temperatury panującej w pomieszczeniu. W okresie jesienno-zimowym warto wykorzystać specjalnie ocieploną stronę materaca, ułatwiającą utrzymanie przyjemnego ciepła. Latem natomiast cieńsza warstwa zapewni przewiewność i nie nagrzewa się. Oczywiście każda ze stron doskonale odprowadza wilgoć.

  • Świetna wentylacja

Ta kwestia jest ważna, bo bez dobrej cyrkulacji powietrza, wewnątrz materaca będą gromadziły się bakterie, które uwielbiają ciepłe i wilgotne środowisko. W materacach bonelowych ten problem rozwiązano m.in. przez wykorzystanie maty kokosowej.    

  • Sprężystość progresywna

Ta cecha sprawia, że sprężyny materaca bonelowego uginają się w różnym stopniu, w zależności od tego, jaki ciężar na nie działa. W praktyce oznacza to, że jeśli poddawane są one niewielkiemu obciążeniu, sprężyna wykaże nieznaczny opór. Z kolei im większy nacisk, tym zwiększa się siła wypierania.

Współczesne materace bonelowe charakteryzują się dużo lepszymi parametrami użytkowymi niż podobne produkty sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Chociaż jest to rozwiązanie oparte na klasycznej konstrukcji, doskonale spełnia ono oczekiwania również wymagającego użytkownika.