Wybieramy materac piankowy

Materac piankowy

Jeszcze jakiś czas temu pianka kojarzyła się z materacami dość słabej jakości i charakteryzującymi się krótką żywotnością. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, materace piankowe świetnie dopasowują się do ciała i zachowują swoje właściwości przez długi czas.

Dlaczego warto rozważyć zakup materaca piankowego?

  • Dobra regulacja temperatury ciała

Za ten parametr odpowiada pianka termoplastyczna. W efekcie materac ma optymalną temperaturę, nie nagrzewa się za bardzo latem, a zimą zapewnia przyjemne ciepło, dając komfort i ułatwiając zaśnięcie.

  • Odporność na odkształcenia i sprężystość

Ludzie, którzy nie mają doświadczeń z nowoczesnymi materacami piankowymi, słysząc o tym rodzaju produktu, mogą wyobrażać sobie piankę, uginającą się pod ciężarem ciała i szybko tracącą swoją sprężystość. To błędne przekonanie, bo w nowoczesnych materacach piankowych (np. w modelu Neptun Lux) wykorzystano piankę wysokoelastyczną HR. Zapewnia optymalny opór i optymalnie dopasowując się do ludzkiego ciała. Technologia sprawia, że takie materace piankowe przez długi czas zachowują sprężystość.

  • Profilowanie

Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, podczas użytkowania materaca powietrze przepływa swobodnie, a ciało użytkownika jest lepiej ukrwione.

  • Uniwersalność

Ta cecha również jest istotna, bo dzięki niej łatwo jest dobrać materac do posiadanego łóżka. Nowoczesne materace piankowe zaprojektowano w taki sposób, żeby były idealnie dopasowane również do stelaży regulowanych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Właściwości wykorzystanego tworzywa są oczywiście bardzo ważne, ale podczas robienia zakupów nie powinniśmy zapominać o tak prozaicznej czynności, jak wybór odpowiedniego rozmiaru. Przed wyborem produktu zawsze należy dokładnie sprawdzić, jakiej wielkości materaca potrzebujemy. Popularne rozmiary materaca piankowego to; 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz 200x200 cm. Zapoznajmy się również z wysokością produktu oraz sprawdźmy, czy zdejmowanie pokrowca nie jest utrudnione np. przez niepraktycznie zlokalizowany zamek.