Wybieramy stół do jadalni i salonu - jaki będzie najlepszy?

Wybrany stół do jadalni i salonu

Dziś podpowiadamy, co wziąć pod uwagę, wybierając stół do jadalni i do salonu. Ta garść informacji przyda się każdej osobie, która chciałaby tę część mieszkania urządzić ze smakiem i jednocześnie zadbać o funkcjonalność wyposażenia.

Jaką jadalnią dysponujemy?

Dość rzadko zdarzają się mieszkania, w których jadalnia jest oddzielnym pomieszczeniem. Jeśli mamy szczęście i dysponujemy właśnie taką przestrzenią, możemy wybrać dowolny stół i dopasować do niego aranżację tego pokoju, nie przejmując się tym, jak urządzona jest reszta mieszkania. Najczęściej jednak jadalnia połączona jest z kuchnią i salonem. Wtedy zadanie jest nieco utrudnione, bo aranżując takie miejsce, trzeba wziąć pod uwagę to, jak prezentują się inne meble. Nie chodzi oczywiście o to, aby szafki kuchenne, stolik kawowy, komoda i stół do jadalni były stworzone z identycznego surowca. Warto jednak zatroszczyć się o spójność przestrzeni.

Stoły do salonu i do kuchni - jakie materiały wybierać?

Żeby osiągnąć wcześniej wspomniany efekt, dobrze jest inwestować w meble, które pasują do niemal każdego wystroju. W ten sposób, nawet jeśli zmienimy jakiś istotny element aranżacji, nadal będziemy cieszyć się spójnie urządzoną przestrzenią. Materiałem, który to umożliwia, jest drewno.

Stół z litego drewna do salonu świetnie będzie komponował się nie tylko z innym drewnianym wyposażeniem, ale też z metalem, szkłem i cegłą. Właśnie takie połączenia stosuje się w surowym styl industrialnym. To wcale nie oznacza, że stół drewniany do jadalni będzie pasował do części wypoczynkowej, tylko jeśli występują w niej typowo loftowe materiały. Fani i fanki nieco cieplejszych, bardziej przytulnych miejsc, również mogą skusić się na to rozwiązanie. Do drewna świetnie pasują różnorodne tekstylia, ocieplające wygląd nawet bardzo minimalistycznego stołu dębowego do salonu. Nowoczesny, designerski stół z litego drewna do salonu i jadalni to przykład mebla, który spełnia oczekiwania osób, poszukujących rozwiązań kompleksowych. Oprócz łatwości w dopasowaniu drewnianego stołu dębowego do pozostałych elementów wystroju salonu lub jadalni, taki mebel:

  • jest odporny na uszkodzenia

Stoły z litego drewna do salonu lub jadalni charakteryzują się wzmocnioną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, obicia czy odkształcenia. Wynika to z faktu, że taki mebel stworzony jest z jednego kawałka drewna. Co więcej, jeśli wybierzemy stoły dębowe do salonu/jadalni, staniemy się właścicielami rozwiązania wykonanego z jednego z najtwardszych gatunków drewna.

  • ma właściwości antystatyczne

Jeśli marzymy o pięknym wnętrzu, musimy wybierać materiały i modele mebli, które łatwo jest utrzymać w czystości. Nawet stylowo urządzone mieszkanie nie będzie przestrzenią przyjazną do zamieszkania, jeśli sprzątanie będzie utrudnione. Stół z litego drewna do jadalni posiada właściwości antystatyczne, co oznacza, że osiada na nim mniej kurzu, niż na innych materiałach. Dodatkowo właściwe zaimpregnowanie drewna sprawia, że nawet intensywne użytkowanie stołu nie odbije się negatywnie na jego wyglądzie. To m.in. z tego powodu tak wiele osób decyduje się na stoły drewniane, pomimo ich wysokiej ceny - takie meble są po prostu inwestycją na bardzo wiele lat i niekiedy są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
 

 

Wpis stworzyła Internetica, specjalizująca się w opracowywaniu i dostarczaniu rozwiązań, generujących widoczność i ruch z internetu.
Przedsiębiorstwo istnieje od 2007 roku i, oprócz pozycjonowania, prowadzi kampanie linków sponsorowanych, oferuje usługi związane z remarketingiem i kampanie e-mailingowe. Wzmacnia konkurencyjność swoich klientów, wdrażając profesjonalne strony i sklepy internetowe oraz realizując akcje w mediach społecznościowych. Internetica to zespół doświadczonych specjalistów, którzy bez przerwy zwiększają swoje kompetencje. W efekcie oferta jest cały czas udoskonalana, a odbiorcy usług mogą czerpać korzyści z owocnej współpracy z innowacyjnym partnerem. Internetica obsługuje setki klientów, działających m.in. w branży DesiQ, firmy zajmującej się produkcją nowoczesnych mebli z litego drewna.